Premiéra v Kameni

Vydáno dne 16. 09. 2005 (4348 x přečteno)

Předposlední závod HB ligy zavítal premiérově do Kamena. Pořadatelé připravili zcela novou trať. Kolem základny položili dlažbu. Jinak je trať mírně do kopce.

Na první ročník soutěže v požárním útoku do Kamena přijelo bojovat 16 družstev mužů. Z větší dálky dorazil Urbanov  ( JI ), Pavlov ( JI ) a Mirošov ( JI ). Nutno říci, že ostudu si neudělali. Nejvíce problémů dráha nadělala béčkařům, protože jejich úsek byl nejstrmější. Také to na časech bylo znát. Tentokrát se nejvíce urodilo jednadvacítek. Kámen si doma na jistotu 21.20s a 14 bodů doběhl pro 4. místo a v průběžném pořadí si upevnil třetí příčku ze, které už ho Střížov nemůže sesadit. Střížov, kterému se útok vydařil o chlup lépe za 21.12s, bral body za 3. místo. Kunemil zabojovala a zaběhla 21.25s a obsadila 6. místo. Věž, která nenápadně stahuje náskok Střížova na průběžném 4. místě, se chtěla ukázat a časem 21.20s se jí to vcelku povedlo. Na setinu stejný čas s Kamenem znamenal také 4. místo a 14 bodů. Kejžlice za poslední jednadvacítku 21.61s a 7.místo pobrala  8 bodů.

Česká Bělá poslala do boje o body „mlaďochy“. Mladíci zaběhli 22.67s. Za 8. místo jim patřilo 6 bodů. Největší favorité opět startovali nakonec. Pavlov (JI), který se na HB lize ukázal vůbec poprvé, srazil terče za 19.77s a ujal se vedení v soutěži. Urbanov (JI) startující za Pavlovým byl proto nadmíru motivován. To se mu nevyplatilo. Útok perfektně rozběhnutý zastavilo rozpojené pravé céčko na rozdělovači. I když Zdenda, nová posila Urbanova na pravém proudu, stačil vyrazit špunt za senzačních 18.87s. Myšák trochu prostříknul avšak strojník mu nedal více času na vyražení kvůli rozpojenému rozdělovači. S napětím očekávaný útok Květinova na sebe nenechal dlouho čekat. Opětovně v nouzové sestavě se, ale nevyvaroval chyb. Nenasazený koš a namočená savice znamenala nekompromisní DISK. Kluci z Nové Vsi u Světlé si odběhli klidných 21.07s a s přísunem 18 bodů za 2 místo si upevnili 19 bodový náskok v průběžném pořadí.

Do finále postupovalo všech 16 družstev, včetně domácího B-družstva, které se do hodnocení ligy nepočítá. Byla do šance i pro dva N-kaře, kteří si určitě chtěli spravit náladu. A tak se i stalo. Květinov i přes mírné zaříznutí na rozdělovači a tím i větší vzdálenosti proudařů, dal 19.83s. To nakonec stačilo na druhé místo a sud piva. Živého čuníka si odvezli Urbaňáci za velmi slušných 19.37s.