Bookmark and Share

Dělba bodů ve Střížově …

Vydáno dne 13. 07. 2006 (4243 x přečteno)

Ve velmi větrném odpoledni jsme se ve Střížově dočkali novému rekordu HB ligy! A to rovnou dvojitému! Časem 18.46 ho stanovili kluci z Květinova a zcela stejný výsledek později dosáhla i Nová Ves u Světlé!!!

Ve Střížově se zahájení soutěže opět neobešlo bez problémy s počasím. Tentokrát sice usilovně svítilo slunce, ale silný vítr dokázal i tak soutěž značně zkomplikovat. Pořadatelé se ale nenechali zahanbit a dokázali vzniklou škodu včas napravit. Soutěžilo se dvoukolově, přičemž o ligové body se bojovalo v prvním kole. Ve druhém kole pak o pohár starosty obce Střížov. Výsledné časy byly měřeny na časomíře SDH Podmoklany.

První kolo zahájilo družstvo z Habrů a dosáhli času 25.63s. Další startující byl po jednokolové pauze Kámen B a dosáhl času 19,98s. Významnější výsledek přinesli čtvrtí startující z SDH Podmoklany (letos ještě bez ligového bodu) a zaběhli slušných 19,25s (první terč 18,85). Hned po nich startoval domácí Střížov a časem 19,26s atakoval vedoucí tým. Rozdíl jedné setiny vteřiny byl opravdu krutý, ale stále se nejednalo o nejvyrovnanější výsledek. Další velmi rychlí útok předvedly kluci z Květinova (rovněž letos ještě bez bodu) a vytáhl se časem 18,46s (levý terč 17,56) a tím se nejen posunul na průběžné 1.místo, ale také stanovil nový rekord HB ligy. Jako jedenáctý startoval SDH Kámen A (vedoucí družstvo HB Ligy) a dal výborných 18,84s. Zanedlouho pak kluci z Kejžlice, kteří se dostali setinku pod 19sekundovou hranici. Hned po nich se na dráhu vydali běžci z Nové Vsi u Světlé a ti se s tím nijak nepárali. Po jejich provedení útoku se časomíra zastavila na čase 18,46s (první terč 18,39)!! Ano, zcela shodném s časem prvního Květinova.
Dobrým časem se
také prezentovala Česká Bělá 19,16s. Dále se jako dvacátý na plato připravil Pavlov a dokonale napodobil kluky ze Střížova  a časem 19,26s rozhodl o další dělbě bodů!!

O vítězi v druhém kole soutěže rozhodlo 5setin vteřiny ve prospěch SDH Kámen 1(18,89s). Na druhém místě skončili kluci z Podmoklan a poslední místo na bedně obsadili SDH Kejžlice (19,24s).