Českobělské okénko

Vydáno dne 02. 07. 2008 (4312 x přečteno)

Druhé kolo letošního ročníku HB Ligy zavítalo 8.6.2008 do České Bělé.Po loňském nezdaru kdy soutěž ještě před začátkem ukončila chvilková průtrž mračen a hřiště bylo silně podmáčené se nic podobného letos neopakovalo a tak se mohla na místním fotbalovém hřišti za oblačného počasí rozběhnout bitva o body do celkového pořadí HB Ligy. Článek napsal Kubi.

Soutěže se zůčastnilo celkem 12 družstev mužů a 4 družstva žen. Kategorie mužů začala smůlou pro tým Nové Vsi  I ,kteří se pravidelně účastní a umísťují se na předních příčkách HB Ligy ,tak po problému kdy se nepodařilo našroubovat koš a následně  došlo k dotknutí savicí vodní hladiny byl pokus hlavním rozhodčím podle pravidel označen NP.

Jako druhé nastoupilo domácí družstvo ,které si muselo z důvodu účasti dorosteneckého týmu na krajském kole vypůjčit soutěžní stroj , sací vedení od družstva z Nové Vsi a jako by to vypadalo , že koš je zakletý tak po zaváhání na tomto postu se podařilo dokončit v čase 20,98s.

Třetí v pořadí nastoupilo na přípravu družstvo z Podmoklan a jistě chtěli zopakovat dobrý výsledek z Květinova.To se jim také povedlo  časem 17,57s obsadili průběžné první místo.Ale v konečném pořadí to stačilo až na 3.místo .Na startu se zatím připravilo družstvo z Dobkova ,kteří dosáhli času 29,15s a obsadili bodované 11.místo ale podle pravidel se nástupu musí účastnit 3 členové družstva a to tým z Dobkova nesplnil a tak bylo rozhodnuto že body nebudou přičteny.

Pátý na start nastupili kluci z Kunemile časem 22,82s obsadili 10.místo .Druhé družstvo Nové Vsi chtělo napravit neúspěch prvního družstva a časem 18,97s obsadili 7.místo.Sedmý Radňov časem 19,91s obsadil 8.místo. Od posledních pěti týmu se čekali kvalitní časy pod 18 sekund  jsou totiž pravidelnými účastníky ligy a vždy bojují o přední příčky.

Osmý se na start postavili kluci z Kejžlice ale čas 18,13s je zařadil až na 6. místo .

Hned po nich startoval tým Sedlatic a po NP v Květinově  měli co napravovat.A také ukázaly své kvality když časem 17,27s obsadily 1.místo.

Kámen také neponechal nic náhodě , po vítězství v 1.kole ligy dokončil svůj útok časem 17,53s a zařadil se na konečné 2.místo.

Další favorit tým Květinova časem těsně pod hranici 18-ti sekund 17,98s obsadil 5.místo .Jako poslední nastoupil tým z Olešné a časem 17,91s se zařadil na 4.místo.

Ženy se v konečném pořadí umístily přesně tak jak nastupovaly k provedení svých útoků vyhrálo družstvo žen z Podmoklan časem 20,58s.

Druhé skončily holky z Kejžlice čas 21,62s.Bronzovou příčku obsadily ženy ze Sedlatic  (60,41),A čtvrté místo po NP pokusu  patřilo holkám z Babic.

Druhé netradiční kolo kde se soutěžilo O ČUNÍKA vyhrálo družstvo ze Sedlatic před domácí Českou Bělou a třetí Olešnou.Netradiční bylo v tom že po odstartování museli  všichni členové družstva prolézt překážkou „Okno“ .